Školní rok 2015/2016 (3)

Prales dětem, děti pralesům

- členové kroužku Př postupně navštívili všechny třídy 1. stupně s prezentací o tropických deštných lesích TDL
- seznámili žáky s významem TDL, klimatickými podmínkami, živočichy a rostlinami v nich žijícími a také s tím, proč jsou tropické deštné lesy káceny
- po prezentaci se se svými TU zamýšleli nad tím, jak pomoci TDL, aby nebyly káceny
- názory žáků Jak pomoci TDL zapisovali TU na připravený arch papíru
- na úplném konci pak žáci vyplňovali připravené PL, pro žáky 3. až 5. ročníku byly těžší, pro žáky 1. a 2. ročníku byly lehčí
- svými znalostmi překvapil žák II.A Sebastián Gruzovský, který při prezentaci poznal většinu živočichů žijících v TDL, dokonce i outloně

Projekty o TDL z 1. stupně

- jako první se do zpracování projektů o TDL pustili žáci IV.A

Okresní kolo BIO olympiády, kategorie D, dne 21.4.2016

- oba žáci naší školy, kteří se zúčastnili, úspěšně reprezentovali naši školu:
Jan Darius - 2. místo, Jan Hladík - 3. místo, oba postupují do krajského kola

Bioenergo Kolín - exkurze žáků 7.B a 8.B

Bioenergo Kolín  - exkurze žáků 7.B a 8.B

Výstavba tohoto komplexu začala r. 2011, provoz byl zahájen r. 2013. Součástí jsou 2 provozy: 1) lisovna semen řepky olejky a 2) elektrárna. V lisovně vzniká: 1) řepkový olej, který je odvážen k dalšímu zpracování - stolní olej nebo přísada do nafty a 2) pokrutiny, ze kterých se vyrábí pelety, které jsou spalovány v elektrárně - slouží k výrobě elektrické energie.

Mladý zahrádkář - okresní kolo

- soutěže se zúčastnily 3 žákyně naší školy s těmito výsledky: Kristýna Plíšková v mladší kategorii byla na 1. místě, ve starší kategorii Zuzana Šmejcová obsadila 1. místo a Veronika Čábelová 2. místo. Obě dívky z 1. míst postupují do celorepublikového kola.

Souhrnné informace ze školní družiny pro rok 2016/2017